14.12.2020

Saada jõulutervitusi neile, kes on pühade ajal üksi

Elroni rong postkaart

Eestis on tuhandeid inimesi, kes veedavad sel aastal jõulud üksi – kas seetõttu, et ei ole, kellega pühi koos veeta või peavad lähedased koroonapandeemia pärast eemale jääma. Elron kutsub üles saatma jõulusoove, mis seejärel jõuavad jõulukaartidel üksikute inimesteni üle Eesti. See ongi hea tegevus!

Üle maailma räägitakse üksilduse epideemiast, mis sel aastal koroonapandeemia valguses on eriti aktuaalne probleem. Ka Eestis on üle 100 000 üksi elava eaka. Lisaks on tuhandeid inimesi, kes on jäänud lähedasteta või kes sel aastal on pühade ajal üksi koroonapiirangute tõttu – nii kodudes, hooldekodudes kui ka haiglates. Üks võimalus pühade ajal üksindust leevendada, on märgata neid inimesi ning soovida neile head.

Kui Elroni rongid hoiavad igapäevaselt ühendust paikadega üle Eesti, siis selle aasta jõuludel, mil sotsiaalsed kontaktid on raskendatud, aitame viia häid soove nendeni, kes sel jõuludel on üksikud, hoides seeläbi inimesi üle Eesti.

Näiteks Viljandimaal elab 97-aastane Maimu, kes on sel aastal esimest korda elus pühade ajal üksi. Tema abikaasa suri möödunud aasta lõpus ning lähedased ei saa pühade ajal talle külla minna, sest ei pääse Eestisse või peavad koroona tõttu distantsi hoidma.

Maimu on vaid üks nendest, kellele koos heade inimeste abil saame luua jõulurõõmu läbi soojade sõnade.

Jõulutervitusi saab saata e-posti aadressile heategu@elron.ee.

Meile laekunud soovid kirjutame postkaartidele ning saadame jõulunädalal üle Eesti inimestele, kes on sel aastal jõulupühade ajal üksi. Seeläbi märkame neid ja valmistame sellega üheskoos pisut jõulurõõmu, mida muidu ehk ei oleks.

Jõulukaardid jõuavad kümnetesse hooldekodudesse, aga ka üksi elavate inimesteni nii Tartu-, Võru-, Jõgeva-, Viljandi-, Pärnumaal, kellest on teada andnud nii hoolekandeasutused kui ka naabruskonnas elavad inimesed.

Meile oma lugu jaganud 97-aastane Maimu sõnas, et kui ta oli väike, peeti pereringis alati meeleolukalt jõule. Veel eelmisel aastal saadi kokku, kuid sel aastal on ta esimest korda täitsa üksi.

„Vanasti oli kuusk toas, küünlad küljes. Olid piparkoogid ja õunad ning vatitupsud kuusel. Heinad olid maas, kus siis lapsed mürasid. Kõik inimesed laulsid jõulude ajal, sest muusikat ju muudmoodi polnud,“ meenutas Maimu oma lapsepõlve jõule.

Video file

Säästa aega ja raha - osta pilet veebist

Veebist ostetud pilet on 15% soodsam kui rongist klienditeenindajalt ostes.

Osta pilet