23.12.2020

Saatsime soojad jõulusoovid enam kui pooletuhande üksiku inimeseni

Elroni jõulurong

Eestis on tuhandeid inimesi, kes veedavad sel aastal jõulud üksi – kas seetõttu, et ei ole, kellega pühi koos veeta või peavad lähedased koroonapandeemia pärast eemale jääma. Kogusime kokku sadade inimeste soojad jõulusoovid ning toimetasime need jõulukaartidel enam kui pooletuhande üksiku inimeseni.

Üle maailma räägitakse üksilduse epideemiast, mis sel aastal koroonapandeemia valguses on eriti aktuaalne probleem. Ka Eestis on üle 100 000 üksi elava eaka. Lisaks on tuhandeid inimesi, kes on jäänud lähedasteta või kes sel aastal on pühade ajal üksi koroonapiirangute tõttu – nii kodudes, hooldekodudes kui ka haiglates. Üks võimalus pühade ajal üksindust leevendada, on märgata neid inimesi ning soovida neile head.

Nädala jooksul saabus Elroni heateo postkasti sadu jõulutervitusi nii 97-aastasele Maimule, kes elus esimest korda veedab jõule täitsa üksi, kui ka hooldekodudes olevatele vanuritele ja ka paljudele kaasmaalastele, kelle lähedased ei saa sel aastal külla minna.

Aitäh kõigile soojade soovide saatjatele!

Südamlikke jõulusoove laekus nii Eestist kui välisriikidest, sh saatsid jõulusalme lasteaiad, põhikooli õpilased kui ka inimesed, kes nentisid, et ka nende pühad on sel aastal üksikud.

600 jõulukaarti jõuab ühtekokku 20 hooldekodusse, aga ka üksi elavate inimesteni nii Harju-, Tartu-, Võru-, Jõgeva-, Viljandi-, Valga-, Pärnu-, Ida- ja Lääne-Virumaal, kellest on teada andnud nii hoolekandeasutused kui ka naabruskonnas elavad inimesed.

Video file

Säästa aega ja raha - osta pilet veebist

Veebist ostetud pilet on 15% soodsam kui rongist klienditeenindajalt ostes.

Osta pilet